در قسمت های قبل با اصول و فنون اصلی ساخت و استفاده از یک قصر ذهنی برای به خاطر سپردن اشیا مختلف آشنا شدیم در این قسمت با یک سری ایده و مطلب نهایی در مورد استفاده از قصر آشنا میشنویم 

( با عرض پوزش از تاخیر بوجود آمده در بروز رسانی بلاگ با مطالب جدید تر و جالب تر در خدمتتان خواهم بود ) نکته ای که من در مورد تکنیک قصر ذهن (‌ و دیگر تکنیک هایی که با تصور سر و کار دارند )‌ دوستش دارم این هست که علاوه بر این که بسیار بسیار کاربردی و مفید برای به خاطر سپردن هستند بسیار لذت بخش و مفرح و سرگرم کننده هم هستند .


توجه کنید :‌
با مقداری تمرین و پشت کار و تجربه لیست هایی که با تکنیک قصر ذهن حفظ میکنید میتوانند برای روز های متوالی هفته ها ماه ها و یا حتی بیشتر در ذهن شما تازه بمانند و به راحتی اون ها رو به خاطر بیاورید 


(به خاطر داشته باشید که شرلوک هلمز میتواند از بالای ۵۰ درصد مغزش استفاده کند اما یک انسان عادی تنها از ۸درصد مغزش استفاده میکند پس ما نمیتوانیم همان ابتدای کار مثل او چیز هایی که چندین سال پیش در قلعه جاسازی کرده ایم را به یاد آوریم اما به مرور زمان و تمرین و پشت کار بسیار زیاد این امر نیز ممکن است مانند دکتر سیدا ) 

همچنین به خاطر داشته باشید که هر تعداد قصر که دلتان بخواهد میتوانید درست کنید و بسته به دلخواه شما آنها میتوانند ساده یا پیچیده نیز باشند . هر قصر ذهن یک بانک حافظه است که میتواند هر کجا و هر زمان به شما برای به خاطر سپردن هر چیز کمک کنند .

ارتباط دادن یک قصر ذهن با یک مکان واقعی و یا ایجاد یک قصر بر اساس یک مکان واقعی میتواند بسیار بسیار بسیار به شما در به خاطر سپردن بهتر و استفاده بهتر از قصرتان کمک کند .
دقت کنید که تکنیک قصر ذهن و حتی تکنیک های قوی تر نیز بر پایه ارتباط با اشیای فیزیکی استوارند .آیا شما قصرتان را ساختید ؟ آیا به تکنیک هایی که در این چهار قسمت گفته شد عمل کردید یا صرفا از روی مطالب خواندید ؟؟ اگر عمل کردید آیا تاثیری داشت ؟
در قسمت نظرات همین پست تجربه های خود را به اشتراک بگذارید ...